اقدامات لازم قبل از ساخت یک خانه

اقدامات لازم قبل از ساخت یک خانه

ساخت خانه رویایی شما می تواند یکی از جالب ترین و با ارزش ترین پروژه هایی باشد که می توانید انجام دهید.برای کمک به ساخت خانه رؤیاهای خود ، چند نکته وجود دارد که قبل از شروع صحبت با یک سازنده خانه باید در مورد آنها فکر کنید.

اقدام به ساخت خانه جدید ، این امکان را برای شما فراهم می کند که خانه خود را متناسب با سلیقه و نیازهای خود بسازید.اما اینکار علاوه بر اینکه هیجان انگیز و جالب است ، می تواند یک روند بسیار استرس زا و وقت گیر نیز باشد.

قبل از شروع ساخت خانه جدید خود ، بررسی کنید که آیا هزینه ساخت خانه مورد نظر خود را دارید یا خیر.برای این منظور باید تخمین دقیقی از هزینه های ساخت و ساز به دست آورید.این اعداد شامل هزینه های ساخت و ساز ، مزایای مالیاتی و سایر محاسبات مرتبط می باشد که باید قبل از شروع ساخت مورد بررسی قرار بگیرند.

تخمین دقیق هزینه های ساخت و ساز

جهت اجرای سقف یوبوت کلیک کنید.

مکان مطلوبی را برای خانه خود انتخاب کنید.

در هنگام پیدا کردن یک مکان مناسب برای ساخت خانه ، باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

  • اقلیم: شرایط اقلیمی مانند طوفان ، گرمای شدید ، سرما و یخبندان و سایر شرایط آب و هوایی باید در نظر گرفته شود.
  • پایداری زمین:خانه های ساخته شده بر روی شن و ماسه ، خاک نامناسب یا سایر زمین های بی ثبات ، احتمالاً در مدت زمان کوتاهی از بین می روند.
  • در دسترس بودن آب و برق:اگر قصد داشتن برق ، آب آشامیدنی ، تلفن و سایر امکانات را دارید ، مطمئن شوید که این خدمات در محل انتخاب شده شما ، ارائه میشوند.
  • زیرساختهای جامعه:اگر قصد دارید فرزندان خود را پرورش دهید یا بچه دار شوید ، حتماً باید در این محل ، مدارس با کیفیت خوب در دسترس باشند ، مسافتی که باید برای دستیابی به کالاهای اساسی طی کنید را بررسی کنید و به این نکته که آیا کمک پزشکی در نزدیکی شما هست یا خیر ، توجه کنید.

جهت اطلاع از قیمت بلوک یویوت کلیک کنید.

طراحی خانه شما

طراحی خانه

برای این منظور به یک معمار مشورت کنید ، چراکه معماران و مهندسان دارای آموزش های خاص و سالها تجربه در طراحی خانه ها هستند.قبل از ساخت ، لازم است طرح ها را برای تصویب به کمیسیون ساختمان شهر یا شهرستان ارائه دهید.مگر اینکه شما یک معمار باتجربه باشید.

در طراحی خانه ، به نوع اتاق ها ، تعداد اتاق خواب ها و سبک اتاق ها فکر کنید.به عنوان مثال در نظر بگیرید که آیا سبک زندگی شما به اتاقهایی مناسب برای کارکردهای ویژه مانند ناهار خوری رسمی ، فضای اداری ، یک سالن یا اتاق بازی نیاز دارد یا خیر ؟؟؟

بطور کلی پنجره های یک خانه باید به گونه ای طراحی شوند که قسمت های مختلف خانه ، از انرژی خورشید حداکثر بهره وری را داشته باشند.در ساختمان های جنوبی ملک از هر دو طرف نور مستقیم دارد ، بنابراین شما می توانید تا آنجا که ممکن است از آفتاب استفاده کنید تا خانه خود را گرم کنید.

از نحوه حرکت آب سطحی (باران ، ذوب برف) در محل ساختمان آگاه باشید.دور نگه داشتن آب از خانه ، به ویژه در آب و هوای سرد بسیار مهم است.یخ زدگی لوله ها میتواند ناشی از عدم برنامه ریزی در این مرحله باشد.

حال پس از دریافت مجوزهای لازم برای ساخت و ساز میتوانید ساخت و ساز را شروع کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =