سقف یوبوت

دانستنی های سقف یوبوت

تکنولوژی و استفاده از آن در زمینه های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی و ساختمان سازی باعث شده است که شرایط رفاهی خوبی را برای زندگی افراد به وجود آورد.

خوشبختانه این تکنولوژی و استفاده از فناوری به صنعت ساختمان سازی راه پیدا کرده است و تحولات چشم گیری را در این عرصه ایجاد کرده است.

همان گونه که می دانیم یک ساختمان از قسمت های مختلفی تشکیل شده است مانند: سقف، دیوار، اتاق، کف و … که چنان چه برای هر کدام از این قسمت ها با کیفیت ترین مصالح استفاده شود دوام و ماندگاری بنا و ساختمان بیشتر خواهد شد.

ایمنی برای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و بلایای طبیعی مانند زلزله همیشه وجود دارند بنابراین برای جلوگیری از خسارت ها و آسیب هایی که ممکن است خطرات جبران ناپذیری به وجود آورد لازم است راهبردهای درستی در ساختمان سازی اتخاذ شود تا خطرهای احتمالی و جبران ناپذیر را کاهش دهد.

یکی از قسمت های ساختمان سقف است که برای مقاومت در برابر زلزله و کاهش مصرف بتن و آرماتور مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است که نتیجه ی آن به وجود آمدن سقف یوبوت است که استفاده از آن با استقبال خوبی همراه بوده است.

سقف یوبوت

سقف های یوبوت در ابتدا در کشورهای اروپایی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن به کشور ما راه پیدا کرده است که چند دهه از ورود آن به کشور می گذرد و توانسته است رضایتمندی افرادی که در زمینه ی ساخت و ساز در حال فعالیت هستند را به خود جلب کند.نمونه یک سقف یوبوت ، سقف ماناپاد می باشد که در ایران بهترین را ارائه میدهد.

مراحل اجرای سقف های یوبوت از ۷ مرحله تشکیل شده است که هر کدام ار ابن مراحل کاربری مخصوص به خود را دارد و لازم است در اجرای هر مرحله ضوابط و اصول به خوبی رعایت شود.

نحوه ی چیدمان قالب سقف های یوبوت باید با توجه به اصول مهندسی انجام گیرد و چنان چه کوچکترین تفاوت بین فاصله با نقشه ی اجرایی بوجود آید لازم است این تغیرات زیر نظر مهندسین پروژه انجام گیرد تا هیچ گونه خللی در کار به وجود نیابد.

نحوه ی چینشی که برای آرماتورهای شبکه های پایین و بالا وجود دارد قرار گرفتن میلگرد در بین دو قالب سقف یوبوت را مشخص می کند.

در هنگام بتن ریزی رعایت این اصل از الزامات است و باید دقت شود که همه ی بتن ریزی به یک باره انجام نگیرد و بهتر است بتن ریزی مرحله به مرحله انجام شود.

هنگام قالب بندی دال می توان طبق اصول و استانداردهایی که مجاز هستند از جهش و خیز منفی استفاده شود.

زمانی باید اقدام به باز کردن قالب های سقف یوبوت کنید که دو فاکتور میزان درجه حرارت هوا و اصول آیین نامه رعایت شود.

لازم است کلیه مصالح و اجزایی که در این سیستم به کار می رود بر اساس مقررات ملی ساختمان ایران و یا آیین نامه های ملی که مورد تایید است انجام بگیرد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 16 =