اقدامات لازم قبل از ساخت یک خانه

ساخت خانه رویایی شما می تواند یکی از جالب ترین و با ارزش ترین پروژه هایی باشد که می توانید انجام دهید.برای کمک به ساخت خانه رؤیاهای خود ، چند نکته وجود دارد که قبل از شروع صحبت با یک سازنده خانه باید در مورد آنها فکر کنید.

اقدام به ساخت خانه جدید ، این امکان را برای شما فراهم می کند که خانه خود را متناسب با سلیقه و نیازهای خود بسازید.اما اینکار علاوه بر اینکه هیجان انگیز و جالب است ، می تواند یک روند بسیار استرس زا و وقت گیر نیز باشد.

قبل از شروع ساخت خانه جدید خود ، بررسی کنید که آیا هزینه ساخت خانه مورد نظر خود را دارید یا خیر.برای این منظور باید تخمین دقیقی از هزینه های ساخت و ساز به دست آورید.این اعداد شامل هزینه های ساخت و ساز ، مزایای مالیاتی و سایر محاسبات مرتبط می باشد که باید قبل از شروع ساخت مورد بررسی قرار بگیرند.

تخمین دقیق هزینه های ساخت و ساز

جهت اجرای سقف یوبوت کلیک کنید.

مکان مطلوبی را برای خانه خود انتخاب کنید.

در هنگام پیدا کردن یک مکان مناسب برای ساخت خانه ، باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

  • اقلیم: شرایط اقلیمی مانند طوفان ، گرمای شدید ، سرما و یخبندان و سایر شرایط آب و هوایی باید در نظر گرفته شود.
  • پایداری زمین:خانه های ساخته شده بر روی شن و ماسه ، خاک نامناسب یا سایر زمین های بی ثبات ، احتمالاً در مدت زمان کوتاهی از بین می روند.
  • در دسترس بودن آب و برق:اگر قصد داشتن برق ، آب آشامیدنی ، تلفن و سایر امکانات را دارید ، مطمئن شوید که این خدمات در محل انتخاب شده شما ، ارائه میشوند.
  • زیرساختهای جامعه:اگر قصد دارید فرزندان خود را پرورش دهید یا بچه دار شوید ، حتماً باید در این محل ، مدارس با کیفیت خوب در دسترس باشند ، مسافتی که باید برای دستیابی به کالاهای اساسی طی کنید را بررسی کنید و به این نکته که آیا کمک پزشکی در نزدیکی شما هست یا خیر ، توجه کنید.

جهت اطلاع از قیمت بلوک یویوت کلیک کنید.

طراحی خانه شما

طراحی خانه

برای این منظور به یک معمار مشورت کنید ، چراکه معماران و مهندسان دارای آموزش های خاص و سالها تجربه در طراحی خانه ها هستند.قبل از ساخت ، لازم است طرح ها را برای تصویب به کمیسیون ساختمان شهر یا شهرستان ارائه دهید.مگر اینکه شما یک معمار باتجربه باشید.

در طراحی خانه ، به نوع اتاق ها ، تعداد اتاق خواب ها و سبک اتاق ها فکر کنید.به عنوان مثال در نظر بگیرید که آیا سبک زندگی شما به اتاقهایی مناسب برای کارکردهای ویژه مانند ناهار خوری رسمی ، فضای اداری ، یک سالن یا اتاق بازی نیاز دارد یا خیر ؟؟؟

بطور کلی پنجره های یک خانه باید به گونه ای طراحی شوند که قسمت های مختلف خانه ، از انرژی خورشید حداکثر بهره وری را داشته باشند.در ساختمان های جنوبی ملک از هر دو طرف نور مستقیم دارد ، بنابراین شما می توانید تا آنجا که ممکن است از آفتاب استفاده کنید تا خانه خود را گرم کنید.

از نحوه حرکت آب سطحی (باران ، ذوب برف) در محل ساختمان آگاه باشید.دور نگه داشتن آب از خانه ، به ویژه در آب و هوای سرد بسیار مهم است.یخ زدگی لوله ها میتواند ناشی از عدم برنامه ریزی در این مرحله باشد.

حال پس از دریافت مجوزهای لازم برای ساخت و ساز میتوانید ساخت و ساز را شروع کنید.

فهرست