سازه های بتنی شناور

سازه های بتنی شناور امکان استفاده از فضاهای دریایی با پیشرفت های مهم را برای مناطق شهری، کارخانه های صنعتی، زیرساخت ها و تولید انرژی فراهم می کند. در این خبرنامه مجموعه ای از برنامه ها ، پروژه ها و ایده های مفهومی ارائه شده است. این باید به عنوان سندی در نظر گرفته شود که نمایانگر پتانسیل ها و نوآوری های استفاده از بتن سازه در محیط زیست دریایی است.

بتن چیست؟

بتن پرمصرف ترین ماده کامپوزیت در صنعت ساخت و ساز است. بادوام، مقاوم در برابر آب و هوا، بی طرف و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

انواع مختلفی از بتن وجود دارد که هر یک برای تحقق الزامات خاص فنی، ساختاری و زیبایی شناختی طراحی شده اند. در تعریف وسیع، بتن ترکیبی از سیمان پرتلند، سنگدانه (شن و ماسه) و آب قابل شرب است.

بتن تازه یک خمیر کارآمد، فرم پذیر و غیر سمی است که مطابق با الزامات طراحی می توان آن را به راحتی ریخت و شکل داد. در طی فرآیند هیدراتاسیون، آب با سیمان پرتلند واکنش نشان می دهد تا یک ماتریس متبلور و دائمی را در کنار هم تشکیل دهد. در طی چند روز پس از ریختن بتن، بدنه بتنی به نقاط قوت خود می رسد مشروط براینكه فرآیند پالایش توسط تیم مجرب و آموزش دیده در محیطی شركت نظارت شود.

استحکام فشاری بتن به راحتی می تواند از مقاومت فشاری بسیاری از سنگهای طبیعی که فراتر می رود، پیشی بگیرد. مقاومت فشاری 70 مگا پاسکال را می توان به راحتی در یک کارخانه بتن پیش ساخته بدست آورد و بسیاری از عناصر بتن ریخته شده در محل به مقاومت فشاری 40 مگاپاسکال و بیشتر می رسند.

برای دریافت اطلاعات درمورد سقف یوبوت با گروه ماناپاد تماس بگیرید.

بتن متعارف و شناور

بتن شناور مخلوطی از مایع با چگالی کمتر از آب است که برای ساخت سازه های شناور مناسب است و باعث کاهش مصرف زمین برای ساختمان ها می شود. در این گزارش ، مراحل تهیه نسبت مخلوط بتن شناور، مواد مورد استفاده و نتایج مختلف تست مقاومت فشاری در سن 7 روز و جریان برای پذیرش این بتن ارائه شده است. همچنین ، کاربرد این بتن را برای ساخت قایق رانی به همراه وزن سبک اما تقویت کننده قوی ارائه می دهد. علی رغم وزن خود قایق رانی، می تواند مقدار مشخصی از وزن خارجی را تحمل کند.

ساختار سازه های بتنی شناور چیست؟

یک سازه بتنی شناور معمولاً یک بدنه جامد است که از بتن مسلح ساخته شده است و یک محفظه داخلی زنجیره ای پر از مواد غیرقابل نفوذ سبک ، به طور معمول پلی استایرن است ، اما در اینجا بتن با اضافه کردن پودر آلومینیوم به عنوان یک عامل انتقال هوا به شناور می شود. علاوه بر این ، بتن شامل   الیاف پلی پروپیلن برای اتصال مناسب ، نانو سیلیس برای افزایش استحکام آن ، CaCl2 به عنوان شتاب دهنده. مش آلومینیومی به جای مش استیل برای تقویت وزن و مقاوم در برابر خوردگی استفاده می شود.

برای نحوه اجرای سقف یوبوت اینجا کلیک کنید

فهرست