سقف یوبوت ارزیابی در یک پروژه‌ی عملی

شرکتی ایتالیایی در یک پروژه‌ی عملی مزایای سقف یوبوت را مورد ارزیابی قرار داده است و میزان صرفه‌ی اقتصادی سقف یوبوت را در جدولی خلاصه کرده است.

میزان کاهش هزینه‌ها در سقف یوبوت

  فولاد بتن
سقف 15%- 25%-
ستون 20%- 3%-
فنداسیون 20%- 3%-

برای خرید  قالب یوبوت با ما تماس بگیرید

همیشه برای برشمردن مزایای سقف یوبوت تنها به سبک‌سازی سقف و استفاده‌ی کمتر از بتن و فولاد در سقف یوبوت نسبت به دیگر سقف‌ها اشاره می‌شود. در حالی‌که اجرای سقف یوبوت باعث تغییرات مثبتی نیز در ستون‌ها و فنداسیون می‌شود. از این تغییرات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش میزان فولاد در سقف و ستون و فنداسیون و نیز کاهش بتن مصرفی سقف و ستون و فنداسیون که خود باعث کاهش وزن تا حدود 40 درصد می‌شود. از طرفی شاهد کاهش تغییر شکل‌ها و نیز کاهش بار وارد بر فنداسیون هستیم. سطح مقطع ستون‌ها کاهش یافته و تعداد آن‌ها نیز کمتر می‌شود. از نظر اقتصادی شاهد کاهش هزینه‌ی بتن ریزی با وجود ضخامت‌های یکسان هستیم. همینطور با نیاز کمتر به میلگرد هزینه تهیه آهن نیز کاسته می‌شود. با داشتن ارتفاع ثابت، امکان احداث طبقات بالاتری فراهم می‌شود. با استفاده از سقف یوبوت دهانه‌های بزرگتری احداث می‌شود که از نظر معماری بسیار مطلوب بوده و حذف ستون‌ها فضای بیشتری برای معماران فراهم می‌کند. قالب‌های یوبوت به آسانی قابل انتقال هستند و برای نگهداری نیز نیازمند شرایط خاصی نیستند. با کاهش وزن ساختمان عملکرد لرزه‌ای مناسبی از ساختمان شاهد هستیم و همچنین مقاومت در برابر آتش‌سوزی نیز با پوشش بتنی سه سانتیمتر، بسیار خوب گزارش شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سقف یوبوت با گروه ماناپاد  تماس بگیرید.

فهرست