پنجره های دو جدار در ساختمان سازی نوین

یکی از تکنولوژی های جدید امروزی در ساختمان سازی مانند اجرای سقف یوبوت استفاده از در و پنجره های دو جداره است. در این تکنولوژی پنجره ها از دو لایه شیشه و یک لایه گاز بی اثر مهر و موم شده ساخته می شوند که باعث ایجاد یک پنجره با عایق دو برابری می شود. قیمت این گونه پنجره ها به مراتب بالاتر از پنجره های معمولی است. دلایل استفاده از این پنجره ها و صرف هزینه بالاتر برای آنها به شرح زیر است:

1- زیبایی: ظاهر زیبا و چشم نواز این پنجره ها اولین عامل استفاده از آنها در ساختمان سازی امروز است.

2- صرفه جوی در مصرف انرژی: ساختار دو جداره و محکم این پنجره ها باعث به وجود آمدن یک لایه عایق حرارتی شده و از ورود و خروج سرما و گرمای به داخل و خارج ساختمان جلوگیری می کند. این لایه عایق باعث می شود هوای داخل ساختمان زودتر سرد و یا گرم شود که باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی می شود. در تابستان مصرف انرژی برق و در زمستان انرژی پر مصرف گاز بهینه تر خواهد شد.

3- ایمنی: این پنجره بسیا محکم تر از سایر پنجره های معمولی ساخته می شوند در نتیجه شکنندگی کمتری دارند و به وسیله قفل های متعدد می توان ایمنی این پنجره ها را دو قمست ثابت و باز شونده حفظ کرد تا به راحتی از خارج باز نشوند.

4- کاهش صدا: لایه عایق و گاز بی اثر بین این نوع پنجره ها باعث به وجود آمدن یه لایه عایق صوتی نیز می شود که از ورود هر گونه صدایی به داخل و یا خروج صدای داخل به خارج از ساختمان جلوگیری می کند. این عایق صوتی خصوصا در شهرهای پر جمعیت آرامش خاطر بالایی را در منزل برای فرد ایجاد می کند.

5- جلوگیری از ورود گرد و خاک: در فصولی از سال که گرد و غبار زیادی در هوا وجود دارد پنچره های معمولی در صورت بسته بودن نیز مانع از ورود گرد و غبار نمی شوند. اما پنجره های دو جدار از ورود هر گونه آلاینده های محیطی جلوگیری کرده و هوای داخل را تمیز نگه داشته و از نشستن هر گونه غباری بر روی وسایل جلوگیری می کنند.

6- کاهش آسیب وسایل منزل: در منازلی که آفتابگیر هستند و نور خورشید بر روی وسایلی مانند مبلمان، میز، فرش و موکت و غیره می افتد در طولانی مدت باعث آسیب زدن و رنگ پریدگی وسایل و حتی دیوارها می شود. اما این پنجره های دو جداره در این خصوص نیز باعث کاهش میزان نور خورشید و گرما به داخل شده و بسیار موثر عمل می کنند.

7- تراکم محدود: رطوبت هوا بر روی سطوح گرم به صورت قطرات آب مشاهده می شوند و باعث کاهش دمای اتاق و سردتر شدن محیط شوند. هوای بی اثر بین پنجره های دو جداره باعث مسدود کردن رطوبت در هوای سرد می شود.

برای دریافت اطلاعات از نحوه اجرای سقف یوبوت در ساختمان سازی امروزی اینجا کلیک کنید.

فهرست